Aktualności
O dokarmianiu ptaków na sosnowieckich Stawikach

O tym jak dokarmiać, lub raczej, jak nie dokarmiać ptaków zimą sosnowieckim przedszkolakom opowiedzieli pracownicy urzędu miasta i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. 

2019-11-08
Dokarmiaj z głową!

W związku ze zbliżającą się zimą oraz trwającą jesienną wędrówką ptaków przekazujemy informacje dotyczące dokarmiania zimujących w Polsce ptaków, przede wszystkim - łabędzi. 

2019-11-08
Projektant poszukiwany!

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach poszukuje wykonawców, którzy przygotują dokumentację projektową (wraz z nadzorem autorskim) dla 4 zadań polegających na zabezpieczeniu grobli i wysp na stawach hodowlanych.

2019-11-07
Bocianie gniazda w renowacji

W wybranych lokalizacjach na terenie całego województwa trwają prace renowacyjne i montażowe bocianich gniazd zlecone przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach. Nowa platforma pod gniazdo stanęła m.in. w Gliwicach

2019-10-28
Ślepowron w roli głównej. Kontrola gniazd

Widzieliśmy już gniazdo ślepowrona od środka. Teraz czas zajrzeć do ptasiej kolonii. Kolejny film nagrany przez ornitologów z Górnośląskiego Koła Ornitologicznego pozwoli się jej przyjrzeć z bliska

2019-10-22
Więcej aktualności
Kalendarz

 

 

Wyszukiwarka