Aktualności
Lata 2021-2030 – czas na renaturyzację ekosystemów

Zdrowe, prawidłowo funkcjonujące ekosystemy są podstawą życia na Ziemi. W wielu przypadkach ich degradacja jest możliwa do odwrócenia poprzez działania odtwarzające, czyli renaturyzację i restytucję.

2021-01-21
Zdjęcie przedstawia fragment grobli i fragment konstrukcji nowego mnicha - urządzenia do spiętrzania wody w stawie. W groble wbudowana została gruba betonowa rura, u wylotu której zamontowane zostanie urządzenie do spiętrzania wody. Na zdjęciu widać wlot od strony stawu.
Postęp prac w rezerwacie Jeleniak-Mikuliny

Prace ratunkowe na stawach w rezerwacie Jeleniak-Mikuliny idą pełną parą. Wykonawca wykonał już część prac związanych z budową mnicha - urządzenia służącego do spiętrzania wody w stawie.  

2021-01-20
Zdjęcie przedstawia wzgórze Lipówki w okolicy Olsztyna, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na zdjęciu widać kilka skał wapiennych i pełną zieleni łąkę.
Nagroda Krajobrazowa przyznana

Ten projekt, zrealizowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, może być wzorem dla całej Europy! Tegoroczna Nagroda Krajobrazowa przyznawana przez GDOŚ trafiła do województwa śląskiego. 

2021-01-19
Światowy Dzień Mokradeł 2021

W tym roku Światowy Dzień Mokradeł obchodzony jest pod hasłem „Mokradła i woda". To rok szczególny, świętujemy bowiem 50. rocznicę podpisania Konwencji o obszarach wodno-błotnych. Poprzez obchody Dnia Mokradeł chcemy podkreślić znaczenie tych szczególnych obszarów w wymiarze globalnym.

2021-01-19
Życzenia Świąteczne 2020

Kierownictwo i pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach składają wszystkim najlepsze życzenia. 

2020-12-23
Więcej aktualności
Kalendarz

 

 

Wyszukiwarka